Dwutlenek węgla jest wykorzystywany w medycynie od wielu lat, w latach trzydziestych XX wieku we Francji w uzdrowisku Royat był stosowany w formie kąpieli u osób z niewydolnością krążenia. Jest gazem bezbarwnym, bezwonnym, niepalnym, powstaje w wyniku procesów spalania w organizmie- jest usuwany przez hemoglobinę z tkanek a dalej wydychany przez płuca. Jako forma terapii injekcyjnej zaistniał w latach 90-tych, wtedy powstał termin „karboksyterapii”. Nie wywołuje zatruć, podrażnień, zatorów gazowych, nie wchodzi w interakcje z lekami. W tkankach wywołuje poczycie głodu tlenowego, co natychmiast mobilizuje układ odpornościowy i komórki naprawcze, stąd stymulacja produkcji kolagenu.
Stopniowo dopracowywano metodę i dzisiaj wiadomo, że podawanie gazu podskórne ma wiele medycznych i rewitalizujących zastosowań.
Obecnie kobiety i mężczyźni poszukujący mało inwazyjnych metod poprawy wyglądu chętnie korzystają z tej bezpiecznej- w rękach fachowca – metody. Zabieg przyjął się już prawie na całym świecie, najchętniej wykorzystują go dermatolodzy, którzy z racji specjalizacji mają największą legitymację do przeprowadzania tego typu zabiegów oraz mogą rozszerzyć zakres zastosowań na choroby skóry- łuszczycę, owrzodzenia podudzi, blizny, rozstępy a nawet łysienie. Dwutlenek węgla jest też przydatny do rewitalizacji wiotkiej skóry, redukcji cellulitu a przede wszystkim zmarszczek. Może być podawany praktycznie w każdej okolicy ciała.
Zabieg karboksyterapii
Zależnie od lokalizacji zabieg może być nieco mniej lub bardziej bolesny, przy mniejszej liczbie wkłuć bolesność jest właściwie nieodczuwalna.
Zabieg
- podgrzewany gaz dzięki czemu zabieg nie jest bolesny dla pacjenta
- czujnik wkłucia w naczynie zapobiegający powstawaniu siniaków
- mikroczujnik sprawdzający czystość i ilość gazu oraz prędkość, z jaką jest podawany
- sensor kontrolujący wytrzymałość ciała na rozpieranie oraz temperaturę CO2
- technika podgrzewania gazu niweluje ból towarzyszący iniekcji
Wskazania
Wskazania do zabiegu:
- cellulit
- lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej
- rozstępy
- blizny
- skóra starzejąca się, pomarszczona
- wiotkość skóry twarzy, szyi i drugiego podbródka
- problemy skóry głowy
- „worki” i opuchnięcia wokół oczu
- zwiotczenia po ciąży i odchudzaniu
- odmładzanie skóry dłoni
- trudno gojące się rany
- owrzodzenia podudzi
- łuszczyca
- łysienie